Preskočiť na obsah

Medzinárodný strojársky veľtrh 2024 na Agrokomplexe v Nitre otvorí brány budúcnosti už v máji

Koniec mája 2024 sa stane v Nitre synonymom pre inováciu a technologický pokrok v strojárstve. V dňoch 21. – 24. mája sa v priestoroch výstaviska Agrokomplex uskutoční Medzinárodný strojársky veľtrh (MSV),konkrétne 29. ročník, ktorý každoročne láka odborníkov aj laikov z celého sveta. Tento rok bude veľtrh zastrešovať najnovšie trendy v strojárstve, zváraní, hutníctve, automatizácii a mechanizácii, sľubujúc návštevníkom pohľad na špičkové technológie a vynálezy, ktoré formujú súčasnosť aj budúcnosť odvetvia.

Medzinárodný strojársky veľtrh 2024: Inovácie a udržateľnosť ako kľúčové témy

Jednou z hlavných atrakcií veľtrhu bude výstava TECHFORUM, kde vysoké školy a univerzity s technickým zameraním predstavia svoje inovatívne projekty. Okrem toho, Deň technikov organizovaný Zväzom slovenských vedeckotechnických spoločností ponúkne sériu prednášok o nových trendoch v technológiách, čím sa stane ideálnym miestom pre odborníkov, ktorí chcú zostať na špičke pokroku.

Veľkú časť programu si získa aj téma udržateľnosti a spoločenskej zodpovednosti podnikov, čo reflektuje rastúci záujem o ESG (Environment, Social, Governance) faktory. V rámci odborného programu MSV 2024 sa bude konať prednáška biznisovej platformy KLUBu ESG, ktorá osvetlí dôležitosť udržateľného podnikania a správnej ESG stratégie. Slovensko ako člen EÚ sa musí prispôsobiť Smernici Európskej komisie o vykazovaní udržateľnosti podnikov, čo znamená, že veľké firmy budú vyžadovať od svojich dodávateľov dáta potrebné pre ich vlastný ESG reporting.

Medzinárodný strojársky veľtrh 2024: Novinky a príležitosti pre pracovný trh

V rámci veľtrhu sa prvýkrát uskutočnia aj Majstrovstvá Slovenska v simulovanom zváraní, čo predstavuje unikátnu príležitosť pre profesionálov aj amatérov ukázať svoje zručnosti v tejto technicky náročnej disciplíne. Ďalšou novinkou je „Priemyselný trh práce“, ktorý poskytne platformu pre firmy z priemyselného sektora na prezentáciu a nábor nových zamestnancov v priamom kontakte s potenciálnymi kandidátmi.

Medzinárodný strojársky veľtrh 2024 v Nitre tak otvára brány pre všetkých, ktorí majú záujem o najnovšie technologické výdobytky, udržateľné podnikanie alebo hľadajú príležitosti na rozvoj svojej kariéry v strojárskom odvetví. S cenníkom vstupného od 10€ a špeciálnymi zľavami pre študentov a skupiny je toto podujatie prístupné pre širokú verejnosť a odborníkov z celého spektra priemyslu.

Všetky potrebné informácie nájdete na stránke Agrokomplex

Prečítajte si tiež