Preskočiť na obsah

GARDENIA 2024 otvorí svoje brány na Agrokomplexe v Nitre už túto stredu

Už 26 rokov výstava Gardenia privádza záhradkárov a milovníkov prírody na výstavisko Agrokomplex v Nitre, aby tu našli inšpiráciu a všetko potrebné pre svoje záhradné projekty. Tento rok sa brány otvoria už 22.4. 2024, a návštevníci sa môžu tešiť na pestrú paletu kvetín, drevín, záhradného nábytku a mnoho ďalších doplnkov, ktoré z ich záhrad urobia dokonalé miesto pre život.

Inšpirujte sa v malebnom prostredí

Gardenia každoročne poskytuje nekonečné množstvo nápadov pre každého, kto chce svoju záhradu premeniť na malebnú oázu, kde dominujú kvetinové záhony, praktické využitie priestoru a relaxačné kúty. Od skalničiek po majestátne dreviny, od minimalistických kaktusov až po exotické rastliny, každý záhradkár či záhradkárka nájde na Gardenii presne to, čo hľadá.

Viac než len rastliny

Gardenia však nie je len o rastlinách. Návštevníci môžu objavovať široký sortiment záhradného nábytku, ktorý dodá každej záhrade štýl a funkčnosť. Od pohodlných lehátok po praktické grily, skleníky a dokonca aj luxusné vírivky a bazény – všetko, čo potrebujete pre dokonalé letné dni, nájdete práve tu.

Odborné rady a tipy

Jednou z hlavných pridaných hodnôt výstavy Gardenia je prístup k odborným radám od skúsených pestovateľov a záhradníkov. Títo profesionáli sú k dispozícii, aby sa podelili o svoje skúsenosti a ponúkli cenné tipy, ako sa vysporiadať s bežnými výzvami v záhradkárčení. Či už potrebujete poradiť, ako správne pestovať rôzne typy rastlín, alebo hľadáte návod, ako efektívne využiť vašu záhradu pre relax a rekreáciu, na Gardenii nájdete odpovede.

Ideálne miesto pre rodiny a jednotlivcov

Gardenia je miestom stretnutia pre rodiny, ktoré chcú spoločne objavovať záhradkárčenie, ako aj pre jednotlivcov hľadajúcich pokoj a inšpiráciu v prírode. Výstava poskytuje príležitosti na vzdelávanie, zábavu a relax, robí z nej ideálnu destináciu nielen pre záhradkárov, ale pre každého, kto oceňuje krásu a pohodu zelene.

Gardenia 2024 na výstavisku Agrokomplex v Nitre je viac ako len výstava, je to zážitok, ktorý ponúka návštevníkom možnosť priblížiť sa prírode, naučiť sa niečo nové a najmä nájsť inšpiráciu pre vlastné záhradné projekty. Už túto stredu otvorí svoje brány každému, kto chce premeniť svoju záhradu na osobné útočisko plné života a krásy. Nechajte sa tento rok inšpirovať na Gardenii a objavte krásu záhradníctva vo všetkých jeho formách.

Program GARDENIA 2024

24.04.2024

Celoslovenská amatérska súťaž Floristika – Jarné inšpirácie

24.– 28. 4. 2024
Odborné poradenstvo, denne v čase 10:00 – 12:00 a 14:00 – 16:00

  • REZ OVOCNÝCH DREVÍN – PRAKTICKÉ UKÁŽKY:  Eduard Jakubek, predseda SZZ RV, o.z.
  • PESTOVANIE OVOCNÝCH RASTLÍN A ZELENINY: Bohumír Mojžiš, člen P SZZ RV, o.z.
  • PESTOVANIE KVETÍN A OKRASNÝCH  DREVÍN: Ing. Katarína Kettmannová, členka  P SZZ RV, o.z.

Výstava ocenených prác 17. ročník – výtvarná súťaž pre deti a mládež:  Môj sen o záhrade

Časy a program si usporiadateľ vyhradzuje upraviť.

Vstupné na GARDENIA 2024

Vstupné:10€

Parkovací lístok pre osobné auto:8€

Vstupné zľavnené:6€

Parkovací lístok autobus:25€

Vstupenka platí aj na veľtrh Nábytok a bývanie.

Zľavnené vstupné: Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do 6 rokov v sprievode rodiča. 

Všetky informácie a kompletný program nájdete na stránke usporiadateľa.

Kedy presne sa koná výstava Gardenia 2024?

Výstava Gardenia 2024 sa koná na výstavisku Agrokomplex v Nitre a otvorí svoje brány už 24.4.2024.

Kde sa nachádza výstavisko Agrokomplex?

Výstavisko Agrokomplex sa nachádza v Nitre na Výstavnej 654/4, 949 01 Nitra-Chrenová. Podrobné informácie o prístupe a parkovaní nájdete na webovej stránke Agrokomplexu.

Je potrebné zakúpiť vstupenky vopred, alebo ich môžem kúpiť na mieste?

Zvyčajne je možné zakúpiť vstupenky buď online vopred alebo priamo na mieste. Pre zabezpečenie vstupeniek a možné zľavy odporúčame zakúpiť ich vopred cez internet.

Aké typy expozícií a aktivít môžem na výstave Gardenia očakávať?

Výstava Gardenia ponúka bohatý výber kvetov, drevín, záhradného nábytku, grilov, skleníkov, altánkov a ďalších doplnkov. Návštevníci môžu tiež využiť odborné poradenstvo od skúsených záhradkárov a pestovateľov.

Sú na výstave Gardenia aj prednášky alebo workshopy?

Áno, výstava často zahŕňa rad prednášok, workshopov a demonstrácií od odborníkov na záhradníctvo, ktoré poskytujú cenné informácie a praktické tipy pre záhradkárov všetkých úrovní.

Môžem si na výstave Gardenia niečo zakúpiť?

Áno, mnoho vystavovateľov ponúka možnosť priamo na mieste zakúpiť rastliny, nábytok, záhradné nástroje a iné záhradnícke potreby.

Je výstava Gardenia vhodná aj pre deti?

Výstava Gardenia je rodinná udalosť vhodná pre návštevníkov všetkých vekových kategórií, vrátane detí. Často sú súčasťou výstavy aj špeciálne aktivity a zóny určené pre mladších návštevníkov.

Prečítajte si tiež