Preskočiť na obsah

Nábytok a Bývanie 2024 na Agrokomplexe v Nitre. Veľtrh pre všetkých milovníkov nábytku a bytových doplnkov.

Výstavisko Agrokomplex, symbol inovácie a tradície v srdci Nitry, v roku 2024 oslavuje významný míľnik – päťdesiat rokov od svojho založenia. Súčasne sa návštevníci môžu tešiť na 32. pokračovanie obľúbeného veľtrhu Nábytok a Bývanie, ktorý sa stáva svedkom evolúcie nábytkárskeho priemyslu, prechádzajúceho rôznymi štýlovými obdobiami a trendmi.

Od 24. do 28. apríla 2024 bude Nitra opäť centrom pozornosti pre milovníkov kvalitného nábytku, kde sa predstavia najnovšie trendy v oblasti bývania a interiérového dizajnu. Či už sú to retro štýly sedemdesiatych rokov, ktoré sa vyznačovali svojou jednoduchosťou a praktickosťou, alebo extravagantné dizajny a farebné kontrasty charakteristické pre osemdesiate roky, Nábytok a Bývanie ponúka širokú škálu inšpirácií pre každého.

Vývoj nábytku a interiérových trendov zaznamenal od klasických a minimalistických prístupov cez pestrofarebné experimenty až po dnešné moderné a udržateľné materiály. Veľtrh sa stane miestom, kde si návštevníci môžu prezrieť, aké inovatívne prístupy a technologické riešenia dnes tvoria súčasť nábytkárskeho priemyslu.

Okrem toho sa Agrokomplex stáva domovom pre výstavu Gardenia, ktorá prinesie návštevníkom krásu voňavých kvetov, ovocných stromov a záhradných potrieb, a ponúkne tak kompletný zážitok z krásy bývania, aj záhradníctva.

Slovenské centrum dizajnu v spolupráci s renomovanými vysokými školami pripravuje už 25. ročník Fóra dizajnu, ktoré bude oslavou toho najaktuálnejšieho vo svete nábytku a interiérov. V pavilóne M3, ktorý sa stal domovským priestorom tejto prehliadky, sa návštevníci môžu tešiť na tvorbu študentov a študentiek, ktorá reflektuje súčasné požiadavky na udržateľnosť, inováciu a trvalú hodnotu v dizajne.

Nábytok a Bývanie v roku 2024 tak prinesie nie len oslavu histórie a tradície, ale aj pohľad do budúcnosti bývania a interiérového dizajnu. Víziou je predstaviť návštevníkom široké spektrum štýlov – od klasického cez moderný až po provensálsky štýl – a ukázať, ako môže byť každý domov nielen funkčný, ale aj esteticky príťažlivý a udržateľný. Vydajte sa s nami na túto štýlovú cestu a objavte, ako vkusne a s dôrazom na udržateľnosť zariadiť váš domov, byt či záhradu.

Vstupné na Nábytok a bývanie 2024

Vstupné:10€

Parkovací lístok pre osobné auto:8€

Vstupné zľavnené:6€

Parkovací lístok autobus:25€

Vstupenka platí aj na výstavu GARDENIA

Zľavnené vstupné: Žiaci základných škôl, denní študenti stredných a vysokých škôl s platným dokladom o štúdiu do veku 26 rokov, Občania nad 62 rokov, ktorí sa preukážu občianskym preukazom. Občania s preukazom ŤZP (preukaz biely), Sprievodca držiteľa ŤZP/S. Voľný vstup: Občania s preukazom ŤZP (preukaz s červeným prúžkom). Deti do 6 rokov v sprievode rodiča. Výstavisko poskytuje zľavy na vstupnom, ale neposkytuje úľavu na parkovnom.

Kedy sa koná veľtrh Nábytok a Bývanie 2024?

Veľtrh sa uskutoční od 24. do 28. apríla 2024 na výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Aké sú hlavné témy veľtrhu tohto roku?

Hlavné témy zahŕňajú najnovšie trendy v nábytkovom priemysle, udržateľné a ekologické materiály, technologické inovácie v dizajne nábytku, ako aj škandinávsky štýl a minimalizmus.

Budú na veľtrhu aj iné vystavenia okrem nábytku?

Áno, súčasťou veľtrhu je aj výstava Gardenia, ktorá predstaví pestrofarebný svet kvetov, kríkov, ovocných stromov a potrieb pre záhradkárov.

Kto organizuje veľtrh Nábytok a Bývanie?

Veľtrh organizuje výstavisko Agrokomplex v spolupráci so Slovenským centrom dizajnu a partnerskými vysokými školami.

Aké sú hlavné štýlové vlny a trendy, ktoré veľtrh predstaví?

Veľtrh sa zameria na rôzne štýlové vlny od sedemdesiatych rokov po súčasnosť, vrátane renesancie sklobetónových stien, minimalizmu, škandinávskeho štýlu, ako aj na dopyt po udržateľných materiáloch.

Môžu návštevníci očakávať workshopy alebo prednášky?

Áno, počas veľtrhu sa budú konať rôzne workshopy a prednášky od popredných odborníkov v oblasti dizajnu a nábytkového priemyslu.

Bude možné na mieste zakúpiť nábytok alebo dekorácie?

Áno, návštevníci budú mať možnosť zakúpiť si nábytok a dekorácie priamo od vystavovateľov.

Aké sú možnosti parkovania pri výstavisku?

Výstavisko Agrokomplex ponúka návštevníkom rozsiahle parkovacie možnosti v blízkosti hlavných vstupov.

Prečítajte si tiež