Preskočiť na obsah

CARAVAN BIKE TRAVEL 2024 na Agrokomplexe pre cestovateľov a milovníkov prírody.

Od 22. do 24. marca sa uskutoční oslava sveta karavanov, kempovania, bicyklovania a turistiky, ktorá si rýchlo získala svoje postavenie ako dôležitá udalosť v kalendári milovníkov týchto aktivít. Veľtrh Caravan Bike Travel, napriek svojej relatívnej novosti, každoročne privíta viac nadšencov, pričom počas posledného ročníka jeho brány prekročilo viac ako 16 000 návštevníkov. Očakávania sú vysoké aj pre rok 2024, keď sa bude konať jeho tretie vydanie, ktoré sľubuje množstvo noviniek a prekvapení na rozšírenej ploche s viac ako 60 vystavovateľmi zo Slovenska aj zahraničia na takmer 17 000 m².

Kedy: 22.03. – 24.03.2024 od 09:00 do 18:00

Kde: Agrokomplex, Nitra

Za hlavnú atrakciu veľtrhu môžeme označiť obytné automobily a karavany, ktoré budú vystavené v štyroch hlavných pavilónoch. Ich ponuka je čoraz širšia, čo dokazuje rastúci záujem o tento spôsob cestovania.

Zásadnou novinkou tohtoročného veľtrhu je posilnenie pozície regionálneho turizmu, kde návštevníci môžu v troch pavilónoch objavovať krásy Slovenska od východu po západ. To umožňuje lepšie spoznať ponuku aktívneho trávenia voľného času v rôznych slovenských regiónoch.

Pre dobrodruhov a milovníkov prírody je pripravený pavilón Overland, ktorý sa tento rok rozširuje a ponúka zaujímavé cestovateľské prednášky a filmy s automobilovou tematikou.

Neodmysliteľnou súčasťou veľtrhu je aj bicyklovanie, pričom návštevníci môžu očakávať širokú škálu bicyklov, vrátane elektrických variant, skladacích bicyklov a elektrokolobežiek, čo reflektuje rastúci trend elektromobility medzi karavanistami.

Návštevníci s vlastným karavanom sa môžu tešiť na karavanové mestečko, možnosť testovacích jázd, ako aj na bazár s cenovo dostupnými karavanmi. A ako novinku, veľtrh ponúkne aj gastro zónu umiestnenú vonku pred pavilónmi, kde si budú môcť návštevníci vychutnať rôznorodé gastronomické pochúťky.

Vstupné ná veľtrh Caravan Bike Travel

Vstupné dospelá osoba (18+)9€

Deti, študenti (8 – 17,99 rokov)5€

ZŤP a deti do 7,99 rokov0€

Parkovné:8€

Veľtrh Caravan Bike Travel nie je len o objavovaní najnovších trendov v karavaningu, kempovaní, bicyklovaní a turistike, ale ponúka aj perfektnú príležitosť pre rodiny s deťmi, spraviť si výlet do Nitry a stráviť čas spoločne v príjemnom prostredí. S bohatým programom a aktivitami určenými pre všetky vekové kategórie je tento veľtrh ideálnym miestom pre rodinné dobrodružstvá. Všetko toto spolu vytvára nezabudnuteľný zážitok a príležitosť učiť sa, hrať sa a rásť spoločne ako rodina, zatiaľ čo sa priblížite k prírode a objavíte čaro aktívneho životného štýlu.

Kedy sa koná veľtrh Caravan Bike Travel?

Veľtrh Caravan Bike Travel sa uskutoční od 22. do 24. marca.

Kde sa koná veľtrh Caravan Bike Travel?

Veľtrh Caravan Bike travel sa koná na Výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Aké sú hlavné atrakcie veľtrhu?

Hlavnými atrakciami sú obytné automobily a karavany, ktoré nájdete v štyroch hlavných pavilónoch. Okrem toho sa môžete tešiť na novinky v regionálnom turizme, Overland pavilón pre dobrodruhov, a širokú ponuku bicyklov vrátane elektrických.

Môžem na veľtrhu zakúpiť bicykel alebo karavan?

Áno, na veľtrhu budú vystavovatelia ponúkať rôzne značky a modely bicyklov a karavanov na predaj. Okrem toho bude k dispozícii aj bazár s cenovo dostupnými karavanmi.

Je možné vyskúšať si karavany alebo bicykle priamo na veľtrhu?

Áno, bude možné vyskúšať si niektoré karavany a bicykle. Organizátori pripravili testovacie jazdy pre záujemcov.

Sú na veľtrhu plánované aj nejaké prednášky alebo workshopy?

Áno, v Overland pavilóne sa uskutočnia cestovateľské prednášky a premietania cestopisných filmov.

Je veľtrh vhodný aj pre rodiny s deťmi?

Veľtrh je určený pre všetkých milovníkov karavaningu, kempovania, bicyklovania a turistiky, vrátane rodín s deťmi.

Bude na mieste k dispozícii občerstvenie?

Áno, novinkou tohto ročníka je gastro zóna v exteriéri, kde si budú môcť návštevníci vychutnať rôznorodé gastronomické špeciality.

Prečítajte si tiež